מערכת היחסים שלנו עם כסף

כולנו מנהלים מערכת יחסים יום יומית עם כסף. כמו כל מערכת יחסים משמעותית בחיינו, אנחנו שואפים שגם מערכת זו תצלח ונרגיש בה בטוחים ושבעי רצון.
במערכות יחסים רגשיות כבר השכלנו לראות שאנחנו ממגנטים את האחר כשאנחנו לא מרגישים תלויים בו. זהה הדבר במערכת היחסים שלנו עם כסף.
ההצלחה הכלכלית שלנו תגדל ככל שנלמד להשתחרר מהתלות שלנו בכסף, היוצרת מצב של מאבק וקושי גם אם יש לנו כסף וגם אם לא.
אם אין לנו כסף אנחנו חרדים ועובדים קשה כדי שיהיה, ואם יש לנו כסף אנחנו חרדים שנאבד אותו ומייחלים שישאר ברשותנו.
האחיזה הזו מתעצמת כשאנחנו לא מרגישים בעלי ערך ונותנים לכסף את הכוח להגדיר אותנו ואת ערכנו. מצב זה גורם לחרדה המקשה על הצלחה.

 

תודעת שפע
תודעת שפע היא מצב בו אנחנו בלתי תלויים בכסף. אנחנו מרגישים שכל צרכינו הרגשיים והחומריים מסופקים.
כשאנו משוחררים מתחושת תלות פוחת הפחד לאבד, מה שמאפשר לנו להעז יותר, להגדיל את הסיכון ובהתאמה גם את הסיכוי.

 

אז מדוע קשה לנו להיות בתודעת שפע ולהיות בלתי תלויים?
האמונות שיש לנו לגבי כסף קובעות את מידת התלות שלנו במערכת יחסים זו ואת אופייה. אמונות אלו הן תוצר של החינוך שקבלנו מההורים ותפיסת עולם שהתגבשה במהלך השנים.
אם גדלנו להורים שכירים, שמסיימים את החודש עם משכורת ותקציב, אנחנו לא נאמין בקלות, נאמין בעבודה קשה. אם גדלנו להורים שהעזו להשקיע, לקחת סיכונים כספיים, סיכוי רב שתהיה לנו תודעת שפע ונהיה פחות תלויים.

 

האמונות שלנו מנהלות את מערכת היחסים שלנו עם כסף: אמונות תומכות יעניקו תוצאות רצויות ומשביעות רצון ואילו אמונות מחבלות יקשו על אותה זרימה של שפע לחיינו.
אמונות ניתן לזהות מתוך מודעות למחשבות שמנהלות אותנו במשך היום: האם הן מחשבות טורדניות, מלוות בחרדה וקושי או אלו הן מחשבות אופטימיות מלוות בסקרנות בריאה.
זיהוי האמונות הוא צעד משמעותי מאוד לשינוי.
דרך תהליכי מודעות ניתן לשנות אמונות וליהנות ממערכת יחסים מתגמלת ומפרה.

עיצוב אתרים בטאגרופ | כל הזכויות שמורות