נאמנות, בגידה ומערכת היחסים שלנו עם עצמנו

יזמית מאוד מוכשרת שעובדת אתי על פיתוח העסק שלה, הגיעה שבוע שעבר עם כאב ועצב בעיניים. כשהתחלנו לדבר היא בקשה להתמקד במערכת היחסים עם בעלה ושתפה אותי בתסכול שלה.היא מספרת שהיא מרגישה שבעלה מנהל רומן עם אישה אחרת וכשהיא לא מתעלמת מהסימנים היא אפילו יכולה להגיד בקול שהיא יודעת שיש לו יחסים אחרים.

היא המשיכה לתאר את הכאב שבבגידה ואיך היא מרגישה קורבן.היא ספרה על מערכת היחסים בניהם ודיווחה על תקשורת נעימה, על משיכה הדדית אבל כל הזמן הדגישה שהם חיים אחד ליד השנייה כמו קווים מקבילים בלי הרבה משותף בניהם.הפניתי את תשומת לבה למערכת היחסים שלה עם עצמה ושאלתי אותה, במערכת היחסים שלך עם עצמך האם את נאמנה לעצמך? האם את בקשר עם עצמך?
היא הופתעה על השאלה ואז הסברתי – התלות הרגשית שיש לנו במערכות יחסים היא תוצאה של החוסר הרגשי שקיים בנו.כשאנחנו מצפות לקבל משהו ממערכת יחסים ואנחנו לא מקבלות את זה או מקבלות לעיתים רחוקות כדאי שנתבונן רגע במערכת שלנו עם עצמינו והאם אותה נאמנות מתקיימת?
היא מיד ענתה – וודאי שלא, בכל פעם שאני מוותרת על עצמי לטובת העסק, בכל פעם שאני שמה את העסק לפני, באה חולה, מבטלת טיפולים לטובת פגישות, אני מבינה שאני בוגדת בעצמי ואני לא נאמנה לי.

וכך הדבר – ברגע שהיא תשנה את היחס שלה כלפי עצמה ותיצור נאמנות חדשה לעצמה ולצרכים הרגשיים שלה... היא תגלה שהיא במערכת יחסים נאמנה ושיתופית.מערכות היחסים בחיים שלנו הן שיקוף של מערכת היחסים בנינו ובין עצמנו.

עיצוב אתרים בטאגרופ | כל הזכויות שמורות